Wpisy umożliwiające polepszenie naszego stanu zdrowia i umysłu we wnętrzach mieszkań w których dane jest nam żyć.

Wnętrze z kamienia

Nie każdy chce, by wnętrze jego domu zrobione było z drewna. Za dużo napatrzył się tego u swojej babci czy rodziny. On chce czegoś wyjątkowego, luksusowego – dlatego właśnie dla swojego domu wybrał kamień. Dlaczego? Jeżeli mamy podłogę czy schody zrobione z marmuru i granitu, to wygląda to luksusowo i stylowo. Jedyną wadą jest to, że w mniejszym domu nie będzie to szczególnie dobrze wyglądać. Podczas gdy w wielkich rezydencjach schody kamienne są jak najbardziej wskazane, w małych domkach mogą robić wrażenie zbyt przytłaczających. Jest on bowiem ciężki i zimny. Jego ogromną zaletą, którą doceni każda pani domu czy też osoba, która jest odpowiedzialna za sprzątanie, jest to, że bardzo łatwo jest go wyczyścić i utrzymywać w czystości przez długi czas. To jednocześnie materiał twardy, którego ciężko zetrzeć.

Zanim zdecydujemy się na kamień powinniśmy przyjrzeć się jego rodzajom, jakie są obecnie dostępne na rynku Generalnie poleca się kamienie drobnoziarniste: jest to granit, bazalt, piaskowiec, marmury kalcytowe. Granit to materiał idealny dla tych, dla których liczą się dekoracje oraz wrażenie luksusu – łatwo możemy go wypolerować, a w pomieszczeniach prezentuje się wyjątkowo. Jeżeli liczysz się z obecnie panującą modą, zastosuj trawertyn. W kamieniach o wiele bardziej istotne są kolory i faktury – wybór jest naprawdę bogaty! Szczególnie, jeżeli mówimy o marmurach i granitach. Marmur – do wyboru mamy kolory jednolite oraz żyłkowane. Spotkamy się z beżami i szarościami, zdarzają się również takie, które przywodzą nam na myśl pomarańcz, błękit, czy zieleń. Z kolei granit – jego standardowy kolor to zestawienie pieprz sól. Jeśli jednak chcemy, znajdziemy kolory: beżowy, szary, żółty – są tu róże, czerwienie, zielenie, brązy, granaty i czerń.

Kamień może mieć różną fakturę. Jeżeli się postaramy, będzie on polerowany – może być również promieniowany i groszkowany. Dzięki wypolerowaniu granitu możemy dostrzec jego nowe właściwości – głębia koloru się powiększa, w bardziej kontrastowy sposób wyłania nam się tekstura tego materiału. Jest ona ziarnista, posiada jeden dominujący odcień ziaren bądź splatające się ze sobą żyłki o wielu różnych barwach. Uziarnienie również jest różne – może być drobne i grube. Jeżeli chcesz zrobić ogromne wrażenie na swoich znajomych – wyszukaj takiego granitu, który będzie miał czerwone i zielone żyły na ciemnoszarym tle. Zgodnie z opiniami ekspertów, właśnie to ubarwienie cenione jest przez znawców na całym świecie.

Dodaj komentarz