Wpisy umożliwiające polepszenie naszego stanu zdrowia i umysłu we wnętrzach mieszkań w których dane jest nam żyć.

JAK WYKORZYSTAĆ MIEJSCE POD ŁÓŻKIEM?

JAK WYKORZYSTAĆ MIEJSCE POD ŁÓŻKIEM?

Pokój dziecka zwykle jest za mały. Musi być sypialnią, miejscem do pracy, zabawy, biblioteką i garderobą. Tylko jak pogodzić tyle funkcji? Przecież ściany nie są z gumy. A jednak znamy jeden sposób! Żeby odzyskać przestrzeń, wystarczy unieść łóżko;) Podpowiadamy, jak wykorzystać nowe miejsce.

BIURKO POD ŁÓŻKIEM
Dobrym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni pod łóżkiem jest umiesczenie tam biurka, a obok regałów na książki. Tak powstanie kącik do pracy, gdzie wszystko jest pod ręką. Jeżeli umieścimy łóżko na wysokości 185 cm, pod nim powinno zostać 130-140 cm. Tyle wystarczy, żeby dziecko mogło swobodnie siedzieć (ponad głową pozostanie ok. 40 cm wolnej przestrzeni).


UWAGA! Przy wielu plusach to rozwiązanie ma też minusy: ograniczony dostęp światła dziennego, dlatego dziecko będzie często pracować przy świetle sztucznym; bliżej sufitu jest też cieplej – dziecko, które śpi „na wysokości” może odczuwać dyskomfort.

POKÓJ POD ŁÓŻKIEM
Często słyszymy opinię: „Nie mogę wstawić podwyższonego łóżka, bo mamy za mały pokój.” Błąd! Przy małych powierzchniach, podniesienie łóżka już na niewielką wysokość (np. 120 cm) sprawia, iż uzyskujemy 2 mkw dodatkowej powierzchni. Dla dzieci w wieku 4-7 lat to wspaniałe miejsce do zabawy. Rodzicom łatwiej utrzymać porządek, bo za zasłonkami mogą schować zabawki o dużych gabarytach (chodziki, wózki dla lalek, domki dla lalek, pudła z klockami). Mamy więcej przestrzeni do życia! A wysokość 120 cm nad podłogą nie pogarsza warunków spania.

SZAFKI POD ŁÓŻKIEM
W przypadku dzieci w wieku 8-12 lat, tę samą (co w poprzednim punkcie) przestrzeń pod łóżkiem można zamienić na minibiblioteczkę lub garderobę. Uwaga! Do wypełnienia przestrzeni warto użyć elementów modułowych, bo są mobilne. W każdej chwili pokój można też przemeblować, stosownie do potrzeb dziecka. Moduły można zawieszać na ścianie, ustawiać na podłodze lub zamontować na kółkach i dowolnie przesuwać.

SZUFLADY POD ŁÓŻKIEM
Łóżko na wysokości to rozwiązanie dobre dla dzieci w wieku 4-13 lat. Jeśli dziecko jest młodsze lub starsze niż w tym przedziale wiekowym – łóżko można unieść tylko trochę, na wysokość 80 cm. Wygospodarowaną w ten sposób przestrzeń o wysokości ok. 35 cm, można wykorzystać na bardzo wysokie i bardzo pojemne szuflady. Te szuflady są zaledwie 10 cm wyższe od standardowych, ale zmieści się w nich o wiele więcej dziecięcych skarbów.

ŁÓŻKO POD ŁÓŻKIEM
Tradycyjne szuflady pod łóżkiem to popularne rozwiązanie. I bardzo wygodne – szuflady pomieszczą pościel i część garderoby. Ale zamiast szuflad można tam zmieścić drugie łóżko. To rozwiązanie dla rodzeństwa lub pomysł na łóżko gościnne (dla babci lub znajomych nocujących w naszym domu). W takiej sytuacji wystarczy, jeśli łóżko podniesiemy na wysokość 70 cm.

Dodaj komentarz