Wpisy umożliwiające polepszenie naszego stanu zdrowia i umysłu we wnętrzach mieszkań w których dane jest nam żyć.

Wybór klamki zamka!

wybór klamki zamka

Drzwi wejściowe są wizytówką każdego domu. Wybierając drzwi zwracamy uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wpływ na oszczędność energii i ogrzewania w domu. Estetyka wejścia jest jednak równie ważna, dlatego ciekawa klamka, kołatka lub gałka jest dogodną opcją nadania drzwiom charakteru. Zawsze warto jest też się skonsultować z stolarzem meblowym który ewentualnie zajmuje się w Twoim mieszkaniu zabudowami stolarskimi.

Odpowiednio dobrana klamka i zamek stanowią nie tylko podstawowa ochronę domu i mieszkania, ale także nadają nowy wygląd i charakter domu. Rozważając zakup nowych klamek, uchwytów drzwi lub innego sprzętu, pierwsze pytanie, jakie należy zadać sobie pytanie, jaka jest funkcja poszczególnych drzwi. Do wyboru mamy standardowe klamki, pokrętła, kołatki drzwiowe lub dźwignie. Zawiasy pełnią ważną rolę, gdyż to na nich opiera się cały ciężar drzwi. Muszą być wytrzymałe i mocne. Przy wyborze zawiasów zwróćmy uwagę na rodzaj ich zabezpieczenia przed korozją, rodzaj łożyska w zawiasie oraz możliwości regulacji. Im więcej płaszczyzn regulacji, tym lepiej). Inne zawiasy dobiera się do drzwi drewnianych, inne do drzwi wykonanych z tworzysz sztucznych, jeszcze inne do tych wykonanych ze szkła. Okucia należy dopasować do wagi i rozmiarów skrzydła drzwi. Równie ważnym wyborem jest wybór klamki. Jest to przedmiot codziennego użytku, który niejednokrotnie zostaje wystawiony na trudności klimatyczne oraz nadużycia ze strony użytkowników. Najogólniej można wyróżnić trzy rodzaje klamek: klamki dźwignie na kwadratowym szyldzie, które wykonywane są zazwyczaj z błyszczących metali, klamki dźwignie na okrągłym szyldzie, które wykonywane są z metali i materiałów sztucznych oraz gałki drzwiowe. Kolejnym podział klamek jest podział na klamki z długim lub krótkim szyldem. Sklasyfikować klamki możemy tez ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane np. metalowe z patyny, mosiądzu, aluminium lub chromu. Ostatnim czynnikiem wyboru klamki jest styl, nowoczesny, rustykalny, prosty, ozdobny i wiele innych.

Pamiętajmy, jednak o priorytetach. Najważniejsze są dobre i solidne drzwi, równie ważne są mocne, trwałe zawiasy, na końcu jest klamka, którą w gruncie rzeczy najłatwiej można wymienić.

Dodaj komentarz