Aranżacje, wystrój wnętrz naszych domów, mieszkań i inspiracje jak się urządzić.

Tęczowy Bukiet – Kwiaciarnia Somonino

Kwiaty jako aranżacja i sposób na ożywienie wnętrza mieszkania

Każdego roku miasta rozbudowują się a my sami coraz bardziej oddalamy się od przyrody. Kwiaty w domu to doskonały sposób na dekorację przestrzeni, wprowadzają trochę natury do naszego życia, a przede wszystkim znakomicie poprawiają aurę wnętrza.

Wystrój wnętrza, a kwiaty – jakie pozytywy?

Mieszkania w miastach potrafią być męczące, oddalając nas tym samym od kontaktu z naturą. Ludzie nie mają czasu i są niezwykle zabiegani, często nawet weekendy nie dają nam okazji by odetchnąć pośród drzew i krzewów. Kwiaty umożliwiają nam jakikolwiek oddech podczas zmęczenia codziennymi obowiązkami, w tym miejscu polecamy szczególnie rozwiązania kwiaciarni Tęczowy Bukiet z Somonina.

Kwiaty z tej kwiaciarni mogą znacząco wpłynąć na poprawę naszego nastroju. Zalety estetyczne, lepsza jakość powietrza. Rośliny doniczkowe są dostarczycielami tlenu! Jeżeli masz na uwadze swoje zdrowie to pamiętaj o tym. Dodatkowo kwiaty zwilżają nam powietrze (między innymi te, należące do paprociowatych) i są naturalnym filtrem, który oczyszcza otoczenie z toksyn.

Rośliny dają nam wiele różnych możliwości i kombinacji wraz z sposobami na udekorowanie każdego wnętrza. Nie ma większego znaczenia czy będą one dodatkiem do salonu, kuchni, sypialni czy nawet biura.

telefon 606709568

Siemiana 1, 83-314 Somonino

Jakie kwiaty najlepiej pasują i do którego miejsca?

Wbrew pozorom, wcale to nie jest łatwe udekorować mieszkanie roślinami, kwiatami tak aby wszystko do siebie pasowało i nam nie zaczęło po kilku dniach przeszkadzać. Należy pomyśleć nad doborem odpowiednich gatunków roślin, które będą odpowiednie do konkretnego wnętrza.

Dla przykładu salon to miejsce, w którym, będąc w domu, spędzamy najwięcej czasu, a także to pomieszczenie, w którym zazwyczaj przyjmujemy gości, jest doskonałym miejscem na rośliny, które są najbardziej efektowne w swoim wyglądzie, ale też dobrze sobie radzą z oczyszczaniem powietrza. W tym przypadku można postawić na te kwiaty, które bardziej się rzucają w oczy, są większych rozmiarów. Bardzo dobrze wyglądają storczyki czy filodendrony. Pamiętaj decydując się na duże kwiaty trzeba uważnie sprawdzać, jakie rozmiary dana roślina może osiągnąć. Wszak powinny zdobić, a nie wypełniać wnętrze.

Nadają się do udekorowania również innego pomieszczenia w mieszkaniu jakim jest kuchnia. W ostatnim czasie praktycznym trendem jest uprawa ziół, które mają zastosowanie w gotowaniu. Bazylia, lubczyk, mięta, rozmaryn – te i wiele innych będą nie tylko atrakcyjną ozdobą kuchni, ale przede wszystkim zapewnią zawsze świeże i aromatyczne przyprawy. Można je hodować w klasycznych doniczkach, ale też na przykład w ozdobnych słoikach, co jest ciekawym rozwiązaniem.

Kwiaty do każdego wnętrza

Jest wiele możliwości, by udekorować kwiatami dom i swoje miejsce pracy. Warto przede wszystkim próbować różnych możliwości, bawić się kompozycjami, ale przede wszystkim – zaprosić nieco zieleni do naszych wnętrz.

Ciakawostka na temat wsi Somonino

Przez miejscowość Somonino biegną 2 linie kolejowe wykorzystywane do ruchu pasażerskiego lub towarowego. Chodzi o połączenia: Nowa Wieś Wielka – Gdynia Port oraz Somonino – Kartuzy